MÜÜRITÖÖD - Viljandi vana veetorn ja ordulinnus

Suvekuudel ei saa üle ega ümber ajalooliste hoonetega seotud müüritöödest Viljandi vanalinnas. Sel korral teostasid meie meistrid töid lisaks lossimägedele ka vanas veetornis.
Sedalaadi tööd on ütlemata meeldivad ja lähevad meile vägagi korda.

PALKHOONE REKONSTRUEERIMINE -  Viljandi

2020. aasta suvel alustasime Viljandis, sealses järveäärses piirkonnas, vana palkhoone põhjaliku rekonstrueerimisega. Uuendatud sai kogu hoone tervikuna - vundamendist kuni korstnapitsini - seda kõike restaureerivas võtmes ja ajaloolisele hoonele sobivaid naturaalseid materjale kasutades.
Hoone valmis 2021 aasta talvel.

OLUSTVERE MÕIS - pööningu pealesõidutee 

Käesoleva aasta kolmandas kvartalis said meie meistrid ülesandeks restaureerida Olustvere mõisa lauda lakale viiva avariilises seisukorras pealesõidutee. Sisuliselt tähendas see suure osa kaldtee müüritise uuestiladumist.

ORDULINNUSTE suvi

Suvi 2020 leidis meie meistreid lausa nelja ordulinnuse müüridelt. Kui kevadkuudel tegeleti Karksi ordulinnuse konserveerimise dokumentatsiooni koostamisega, siis alates juunist tegutseti nii Viljandi, Rakvere kui ka Toolse linnustes.

VILJANDI - kivi- ja müüritööd

Oma Viljandi suuna arengus oleme kivi- ja müüritööde pakkumisel astunud jõulise sammu edasi. Just 2019. aasta oli selles osas märgiline, sest teostasime konserveerimis- ja restaureerimisalaseid müüritöid neljal erineval objektil. Suuremahulisemateks olid Pauluse koguduse kalmistu piirdemüüri taastamine Pärnu maanteel ning Viljandi ordulinnuse müürilõigu konserveerimine ja neist allpool lähemalt, kuid selliseid töid teostame lisaks Viljandi linnale ka laiemal rindel, muuhulgas Kesk- ja Lõuna-Eestis.

PÜHAKOJAD - konserveerimine ja restaureerimine

On juba heas mõttes kordumakippuv muster, et hooaja kõrgpunktis võtavad meie meistrid "aja maha" ja sõidavad mõnda kaugemasse Eesti paika, et tegeleda millegi eriliselt südamelähedasega - pühakodade konserveerimise ja restaureerimisega. Osmussaare kabel, Randvere kirik, Väike-Pakri kabel, Kärdla kirik - need on vaid mõned sakraalehitised, kus on meie meistritel olnud au töötada.

OSMUSSAARE KABEL

2008., 2011. ja 2012. aasta suvel käis meie meeskond mitmeid kordi Osmussaarel, et teostada sealse kabeli konserveerimistöid. 1765. aastal ehitatud kabel oli väga kehvas seisus, suuremat kahju tegid II maailmasõda ja okupatsiooniväed, kes kabeli ehituskivi oma militaarsete rajatiste ehitamiseks kasutasid. Alles jäid vaid torni kiviosa ja pikihoone madalad müürid. Andsime oma parima, et kabeli allesjäänud osad püsiksid kaunitena veel aastasadu.